Logo
Banner Banner Banner Banner Banner Banner Banner Banner Banner Banner Banner Banner Banner Banner Banner Banner Banner Banner Banner Banner Banner Banner Banner Banner Banner

Formimi Fillestar

Banner
Trajnimi fillestar i kandidatëve për magjistratë përfshin një periudhë tre vjecare që përbëhet nga:...

Formimi i Vazhduar

Banner
Në kuadër të përmbushjes së misionit të saj Shkolla e Magjistraturës ofron formimin e ...

Aktiviteti i fundit

Banner
Aktiviteti i fundit i Shkollës së Magjistraturës ...

    6-7 QERSHOR 2011

     

    SESION TRAJNUES ME TEMË:
     
    “Marrëdhëniet Juridiksionale me Autoritetet e Huaja. Urdhëri Europian i Ndalimit. Njohja dhe Ekzekutimi i Vendimeve Penale te Huaja.”
     
    6-7 Qershor 2011
     
    Kursi: B 08
     
    Vendi i trajnimit: Shkolla e Magjistraturës
     
    Periudha:   6-7 Qershor 2011
     
    Ekspertë:  Prof.as.Dr.Artan Hoxha, Klodian Kurushi MA
     
    Moderator: Shkolla e Magjistraturës
     
     
     
    Dita e parë  
     
    Ora 09.00-09.30    Regjistrimi i pjesëmarrësve.
     
    Ora 09.30-11.00          Bashkepunimi Gjyqësor në Fushën Penale, Ekstradimi
               
    Ora 11.00-11.15          Pushim
     
    Ora 11.15-12.45          Debat (pyetje, përgjigje, komente, diskutime, raste praktike)
     
    Ora 12.45-14.40          Pushim
     
    Ora 14.00-15.30         Bashkëpunimi gjyqësor sipas Bashkimit Europian, Urdhëri Europian i Ndalimit
     
    Ora 15.30              Mbyllja e ditës së parë të sesionit trajnues.
     
    Dita e dytë
     
    Ora 09.00-09.30     Rregjistrimi i pjesëmarrësve.
     
    Ora 09.30-10.45     Njohja dhe ekzekutimi i vendimeve penale te huaja.
     
    Ora 10.45-11.00          Debat (pyetje, përgjigje, komente, diskutime, raste praktike).
     
    Ora 11.00-11.30          Pushim.
     
    Ora 11.30-12.30          Çëshja Grori, problematikat që lidhen me zbatimin e Konventave të Këshillit të Europës
     
    Ora 12.30-13.45          Debat (pyetje, përgjigje, komente, diskutime, raste praktike)
     
    Ora 13.45-14.00      Mbyllja e ditës së dytë dhe shpërndarja e çertifikatave.          
     
                                                      Lista e Pjesëmarrësve
     
    Emer Mbiemer
    Institucioni
     
    Julian Zonja
    Prokuroria e Rrethit Tiranë
    Elio Mazreku
    Prokuroria e Rrethit Tiranë
    Albert Kuliçi
    Prokuroria e Rrethit Tiranë (stud.v.3)
    Doloraza Musabelliu
    Prokuroria për Krimet e Rënda Tiranë
    Anton Martini
    Prokuroria për Krimet e Rënda Tiranë
    Erviola Stoja
    Prokuroria për Krimet e Rënda Tiranë
    Ened Nakuci
    Prokuroria për Krimet e Rënda Tiranë
    Bledar Bejko
    Prokuroria e Rrethit Fier
    Çlirim Sino
    Prokuroria e Rrethit Fier
    Fahrije Vata
    Prokuroria e Rrethit Kukës
    Olger Eminaj
    Prokuroria e Rrethit Korçë (janar 2011)
    Dritan Prençi
    Prokuroria e Rrethit Kurbin
    Saimir Bahiti
    Prokuroria e Rrethit Shkodër
    Qydret Kadia
    Prokuroria e Rrethit Durrës
    Ilir Turja
    Prokuroria e Rrethit Durrës
    Enkeleda Xhengo
    Prokuroria e Rrethit Durrës
    Granit Shahu
    Prokuroria e Rrethit Tiranë
    Alfred Shehu
    Prokuroria e Rrethit Elbasan
    Rajmonda Berisha (Kopaci)
    Prokuroria e Rrethit Elbasan
    Pranvera Stafa
    Prokuroria e Rrethit Elbasan
    Binas Nina
    Prokuroria e Rrethit Elbasan
    Maksim Sota
    Prokuroria e Rrethit Vlorë
    Brahim Dragjoshi
    Prokuroria e Apelit Shkodër
    Elfrida Bregova
    Prokuroria e Rrethit Kavajë
    Ornela Rrumbullaku
    Prokuroria e Rrethit Kavajë
    Ervin Beqiri
    Prokuroria e Rrethit Lezhë (18.01.2011)
    Luan Hasneziri (Hasani)
    Gjykata për Krimet e Rënda Tiranë
    Nure Dreni
    Gjykata e Apelit për Krimet e Rënda Tiranë
    Aleks Nikolli
    Gjykata e Rrethit Shkodër
    Alfred Gjoni
    Gjykata e Rrethit Kurbin
    Murat Lleshi
    Gjykata e Rrethit Mat
    Kliton Spahiu
    Gjykata e Apelit Durrës
    Fatmira Hajdari
    Gjykata e Rrethit Tiranë
    Manjola Bejleri
    Gjykata e Rrethit Tiranë
    Ndue   Gjura
    Gjykata e Rrethit Durrës
    Rexhep Bekteshi
    Gjykata e Rrethit Durrës
    Neritan Tabaku
    Gjykata e Rrethit Durrës
    Brikena Lubonja
    Gjykata e Rrethit Lushnje
    Jak Ndoka
    Gjykata e Rrethit Lezhë
    Gentiana Mucaj (Qeseja)
    Gjykata e Rrethit Lezhë
    Idush Maliqi
    Gjykata e Rrethit Elbasan
    Qani Hasa
    Gjykata e Rrethit Elbasan

    Njoftime

    Mbylle