Logo
Banner Banner Banner Banner Banner Banner Banner Banner Banner Banner Banner Banner Banner Banner Banner Banner Banner Banner Banner Banner Banner Banner Banner Banner Banner

Formimi Fillestar

Banner
Trajnimi fillestar i kandidatëve për magjistratë përfshin një periudhë tre vjecare që përbëhet nga:...

Formimi i Vazhduar

Banner
Në kuadër të përmbushjes së misionit të saj Shkolla e Magjistraturës ofron formimin e ...

Aktiviteti i fundit

Banner
Aktiviteti i fundit i Shkollës së Magjistraturës ...

    15 QERSHOR 2011

     

    SESION TRAJNUES ME TEMË:
     
    “Procedura e falimentimit, ne kendveshtrim te ndryshimeve te fundit te ligjit “Per falimentimin”
     
     
    15.06.2011
    Kursi: H 01
     
    Vendi i trajnimit: Shkolla e Magjistraturës
     
    Periudha:  15.06.2011
     
    Ekspertë:  Florina Tegu (Nuni)
     
    Moderator: Shkolla e Magjistraturës
     
    Programi  
     
    Ora 09.00 – 09.30    Regjistrimi i pjesëmarrësve.
     
    Ora 09.30-   11.00   Prezantim i ligjit “Per falimentimin” i ndryshuar.
    -       Subjektet e procedures se falimentimit
    -       Shkaqet e falimentimit
    -       Gjykata e falimentimit
    -       Administratoret e perkohshem
    -       Administratori i falimentimit
    -       Vendimet e gjykates ne nje procedure falimentimi
                                                   
    Ora 11.00 – 11.15     Pushim.
     
    Ora 11.15 – 12.30     Debat dhe prezantim i rasteve praktike qe kane te bejne me proceduren paraprake te gjykates deri ne dhenien e vendimit per hapjen e procedures se falimentimit te nje debitori ne paaftesi paguese.
     
    Ora 12.30 – 12.45     Kreditoret e falimentimit.
    Masa e falimentimit.
    Pasojat e falimentimit
     
     
    Ora 12.45 – 13.30     Debat mbi rastet praktike qe do t’i behen prezent pjesemarresve gjate trajnimit.
     
    Ora 13.30- 14.00     Pushim.
     
    Ora 14.00 – 15.30    Shpetimi i debitorit.
                                        Plani i riorganizmit.
                                        Procedura e thjeshtuar per shoqerite tregtare te biznesit te vogel.
                                        Agjencia e Mbikqyrjes se Falimentimit.
     
    Ora 15.30                Mbyllja e Trajnimit dhe shpërndarja e çertifikatave. 
     
                                Lista e pjesmarresve
     
    Emer Mbiemer
    Institucioni
     
    Klodiana Gjyzari
    Gjykata e Rrethit Vlorë
    Vjola Canaj
    Gjykata e Rrethit Vlorë
    Sokol Ngresi
    Gjykata e Apelit Vlorë
    Arqile Basho
    Gjykata e Rrethit Gjirokastër
    Shkëlqim Mustafa
    Gjykata e Rrethit Tiranë
    Neritan Cena
    Gjykata e Rrethit Tiranë
    Manjola Bejleri
    Gjykata e Rrethit Tiranë
    Elona Stavri
    Gjykata e Rrethit Tiranë
    Fida Osmani
    Gjykata e Rrethit Tiranë
    Elbana Lluri
    Gjykata e Rrethit Tiranë
    Fatri Islamaj
    Gjykata e Rrethit Tiranë (24.01.2011)
    Ritvan Hado
    Gjykata e Rrethit Tiranë
    Ilir Çeliku
    Gjykata e Rrethit Tiranë
    Astrit Haxhialushi
    Gjykata e Apelit Tiranë
    Luan Lusha
    Gjykata e Rrethit Kavajë
    Miliana Muça
    Gjykata e Rrethit Korçë
    Vojsava Osmanaj
    Gjykata e Rrethit Korçë
    Luljeta Kole
    Gjykata e Rrethit Korçë
    Ariola Kristo (Çerava)
    Gjykata e Rrethit Korçë
    Vjosa Çela
    Gjykata e Rrethit Korçë
    Kastriot Selita
    Gjykata e Rrethit Durrës
    Astrit Faqolli
    Gjykata e Rrethit Durrës
    Neritan Tabaku
    Gjykata e Rrethit Durrës
    Mimoza Margjeka
    Gjykata e Rrethit Durrës
    Saemira Hila
    Gjykata e Rrethit Lushnjë
    Klodiana Mema
    Gjykata e Rrethit Lushnjë
    Brikena Lubonja
    Gjykata e Rrethit Lushnjë
    Gurali Brahimllari
    Gjykata për Krimet e Rënda Tiranë
    Hysen Saliko
    Gjykata e Apelit Vlorë
    Isuf Shehu
    Gjykata e Rrethit Kukës
    Ded Deda
    Gjykata e Rrethit Lezhë
    Fjoralba Prifti
    Gjykata e Rrethit Lezhë
    Gentiana Muçaj (Qeseja)
    Gjykata e Rrethit Lezhë
    Llesh Jaku
    Gjykata e Rrethit Lezhë
    Valbona Durraj
    Gjykata e Rrethit Shkodër
    Engjëllushe Tahiri
    Gjykata e Rrethit Krujë
    Arben Nela
    Prokuroria e Rrethit Tiranë
    Blerta Kraja
    Avokat-DhKA
    Izet Shameti
    Avokat-DhKA
    Etleva Sherifi
    Ndihmës ligjor – Gjykata e Lartë
    Klotilda Bushka (Ferhati)
    Ndihmës ligjor – Gjykata e Lartë
    Arjan Qafa
    Inspektor në KLD
    Elis Bushati
    Avokat
    Artur Micko
    Avokat
    Denada Stoja
    Avokat
    Armand Dajko
    Avokat
    Ersida Teliti
    Fak.i Drejtesise

    Njoftime

    Mbylle