Logo
Banner Banner Banner Banner
Banner

Formimi Fillestar

Formimi Fillestar
Banner

Aktiviteti i fundit

Aktiviteti i fundit
Banner

Vizitë Studimore

Vizitë Studimore
Banner

Neshat FANA

Drejtor i SH.M

    30-31 MAJ 2011

     

    SESION TRAJNUES ME TEMË:
    “Prishja dhe likuidimi i shoqërive tregtare. Rregullimi i pasojave.
    Regjimi tatimor i tregtareve dhe shoqërive tregtare ne baze te legjislacionit ne fuqi.”
     
    30 - 31 Maj 2011
     
    Kursi: H 02
     
    Vendi i trajnimit:      Shkolla e Magjistraturës
     
    Periudha:                    30 - 31 Maj 2011  
     
    Ekspertë:                    Altina Xhoxhaj
    Ardjana Shehi   
     
    Moderator:                  Shkolla e Magjistraturës
     
     
    Dita e parë  
     
    Prishja dhe likuidimi i shoqërive me pergjegjesi te kufizuar dhe shoqerive anonime.
     
     
    Ora 09.00 – 09.30    Regjistrimi i pjesëmarrësve.
     
    Ora 09.30-   11.00     Prishja e shoqerive tregtare . Efektet dhe pasojat.
                                       
    Ora 11.00 – 11.15     Pushim.
     
    Ora 11.15 – 12.30     Debat (pyetje, pergjigje, komente, diskutime, raste praktike)
     
    Ora 12.30 – 12.45     Likuidimi i shoqerive tregtare. Likudimi i zakoneshem dhe
     likuidimi i thjeshtezuar.
     
    Ora 12.45 – 13.30     Debat (pyetje, pergjigje, komente, diskutime, raste
    praktike)           
     
    Ora  13.30- 14.00     Pushim.
     
    Ora 14.00 – 15.30    Likuiduesit . Detyrat dhe pergjegjesite.
     
    Ora 15.30                Mbyllja e ditës së parë të sesionit trajnues.
     
    Dita e dytë
     
    Tema: Regjimi tatimor i tregtareve dhe shoqërive tregtare ne baze te legjislacionit ne fuqi
     
    Ora 09.00 – 09.30    Rregjistrimi i pjesëmarrësve
     
    Ora 09.30 - 11.00      Legjislacioni tatimor kryesor per subjektet tregtare.
     Ceshtje ne lidhje me disa tatime te rendesishme
    Tatimi mbi te Ardhurat dhe Tatimi mbi Vleren e Shtuar
     
    Ora 11.00 – 11.15     Pushim
     
    Ora 11.15 – 12.30     Perjashtimet & lehtesite fiskale dhe shmangiet e tatimit te dyfishte
                                        Marreveshjet e ratifikuara nga Kuvendi
    Rast studimor
    Pyetje, pergjigje, komente, diskutime
     
    Ora 12.30 – 12.45     Regjistrimi per qellime tatimore e subjekteve tregtare
                                        Perfaqesuesi Tatimor             
    Pyetje, pergjigje, komente, diskutime
     
    Ora 12.45 – 13.30     Legjislacioni tatimor dhe praktikat e administrates tatimore
     
    Ora  13.30 - 14.00    Pushim
     
    Ora 14.00 - 15.30      Njoftim Vleresimi per Detyrimet Tatimore
    Ankimi tatimor administrativ dhe gjyqesor.
    Perdorimi e ekspertit ne ceshtjet gjyqesore fiskale.
                                    Rast studimor
    Pyetje, pergjigje, komente, diskutime
     
    Ora 15.30                   Mbyllja e ditës së dytë të sesionit trajnues dhe shpërndarja e
    certifikatave.
     
                                                     Lista e pjesëmarrësve
     
    Emer Mbiemer
    Institucioni
     
    Enkeleda Minollai
    Prokuroria e Rrethit Elbasan
    Enkeleda Xhengo
    Prokuroria e Rrethit Durrës
    Artjan Bejo
    Prokuroria e Rrethit Fier
    Elona Alvora
    Prokuroria e Rrethit Vlorë
    Pëllumb Vehbi
    Gjykata e Rrethit Gjirokastër
    Zeta Tërpollari
    Gjykata e Rrethit Lushnjë
    Vjosa Çela
    Gjykata e Rrethit Korçë
    Vojsava Osmanaj
    Gjykata e Rrethit Korçë
    Ahmet Jangulli
    Gjykata e Rrethit Dibër
    Nevrie Duka
    Gjykata e Rrethit Sarandë
    Alltun Çela
    Gjykata e Rrethit Sarandë
    Gentjana Xhelili
    Gjykata e Rrethit Sarandë
    Petraq Dhimitri
    Gjykata e Apelit Durrës
    Ylli Minka
    Gjykata e Apelit Gjirokastër
    Irena Brahimi
    Gjykata e Apelit Gjirokastër
    Miranda Andoni
    Gjykata e Apelit Gjirokastër
    Dritan Banushi
    Gjykata e Apelit Gjirokastër
    Maria Qirjazi
    Gjykata e Apelit Gjirokastër
    Tomorr Skreli
    Gjykata e Apelit Gjirokastër
    Saemira Hila
    Gjykata e Rrethit Lushnjë
    Brikena Lubonja
    Gjykata e Rrethit Lushnjë
    Klodiana Mema
    Gjykata e Rrethit Lushnjë
    Sokol Ngresi
    Gjykata e Apelit Vlorë
    Vasil Hanxhari
    Gjykata e Apelit Vlorë
    Gjinovefa Gaba
    Gjykata e Apelit Vlorë
    Ramiz Lala
    Gjykata e Rrethit Përmet
    Selvie Gjocaj
    Gjykata e Rrethit Kukës
    Drita Velia
    Gjykata e Rrethit Kukës
    Majlinda   Dogga
    Gjykata e Rrethit Tirane
    Altin Shkurti
    Gjykata e Rrethit Tiranë
    Elbana  Lluri
    Gjykata e Rrethit Tirane
    Sulejman Kurti
    Gjykata e Rrethit Elbasan
    Tomor Kullolli
    Gjykata e Rrethit Elbasan
    Arben Vrioni
    Gjykata e Rrethit Elbasan
    Qani Hasa
    Gjykata e Rrethit Elbasan
    Margarita Buhali
    Gjykata e Rrethit Berat
    Kostika  Çobanaqi
    Gjykata e Rrethit Berat
    Etleva Sherifi
    Ndihmës ligjor – Gjykata e Lartë
    Klotilda Bushka (Ferhati)
    Ndihmës ligjor – Gjykata e Lartë
    Luljeta Qoku
    Ndihmës ligjor – Gjykata e Lartë
    Monika Çuadari
    Ndihmës ligjor – Gjykata e Lartë
    Natasha Mulaj
    Ndihmës ligjor – Gjykata e Lartë
    Hava Muçollari
    BDhTI
    Erti Zhilla
    BDhTI
    Edvin Malataj
    BDhTI
    Izet Shameti
    Avokat-DhKA
    Aldenis Cullhaj
    Avokat-DhKA
    Denada Stoja
    Avokat-DhKA
    Elis Bushati
    Avokat-DhKA

    Njoftime

    Mbylle