Logo
Banner Banner Banner Banner Banner Banner Banner Banner Banner Banner Banner Banner Banner Banner Banner Banner Banner Banner Banner Banner Banner Banner Banner Banner Banner

Formimi Fillestar

Banner
Trajnimi fillestar i kandidatëve për magjistratë përfshin një periudhë tre vjecare që përbëhet nga:...

Formimi i Vazhduar

Banner
Në kuadër të përmbushjes së misionit të saj Shkolla e Magjistraturës ofron formimin e ...

Aktiviteti i fundit

Banner
Aktiviteti i fundit i Shkollës së Magjistraturës ...

    30-31 MAJ 2011

     

    SESION TRAJNUES ME TEMË:
    “Prishja dhe likuidimi i shoqërive tregtare. Rregullimi i pasojave.
    Regjimi tatimor i tregtareve dhe shoqërive tregtare ne baze te legjislacionit ne fuqi.”
     
    30 - 31 Maj 2011
     
    Kursi: H 02
     
    Vendi i trajnimit:      Shkolla e Magjistraturës
     
    Periudha:                    30 - 31 Maj 2011  
     
    Ekspertë:                    Altina Xhoxhaj
    Ardjana Shehi   
     
    Moderator:                  Shkolla e Magjistraturës
     
     
    Dita e parë  
     
    Prishja dhe likuidimi i shoqërive me pergjegjesi te kufizuar dhe shoqerive anonime.
     
     
    Ora 09.00 – 09.30    Regjistrimi i pjesëmarrësve.
     
    Ora 09.30-   11.00     Prishja e shoqerive tregtare . Efektet dhe pasojat.
                                       
    Ora 11.00 – 11.15     Pushim.
     
    Ora 11.15 – 12.30     Debat (pyetje, pergjigje, komente, diskutime, raste praktike)
     
    Ora 12.30 – 12.45     Likuidimi i shoqerive tregtare. Likudimi i zakoneshem dhe
     likuidimi i thjeshtezuar.
     
    Ora 12.45 – 13.30     Debat (pyetje, pergjigje, komente, diskutime, raste
    praktike)           
     
    Ora  13.30- 14.00     Pushim.
     
    Ora 14.00 – 15.30    Likuiduesit . Detyrat dhe pergjegjesite.
     
    Ora 15.30                Mbyllja e ditës së parë të sesionit trajnues.
     
    Dita e dytë
     
    Tema: Regjimi tatimor i tregtareve dhe shoqërive tregtare ne baze te legjislacionit ne fuqi
     
    Ora 09.00 – 09.30    Rregjistrimi i pjesëmarrësve
     
    Ora 09.30 - 11.00      Legjislacioni tatimor kryesor per subjektet tregtare.
     Ceshtje ne lidhje me disa tatime te rendesishme
    Tatimi mbi te Ardhurat dhe Tatimi mbi Vleren e Shtuar
     
    Ora 11.00 – 11.15     Pushim
     
    Ora 11.15 – 12.30     Perjashtimet & lehtesite fiskale dhe shmangiet e tatimit te dyfishte
                                        Marreveshjet e ratifikuara nga Kuvendi
    Rast studimor
    Pyetje, pergjigje, komente, diskutime
     
    Ora 12.30 – 12.45     Regjistrimi per qellime tatimore e subjekteve tregtare
                                        Perfaqesuesi Tatimor             
    Pyetje, pergjigje, komente, diskutime
     
    Ora 12.45 – 13.30     Legjislacioni tatimor dhe praktikat e administrates tatimore
     
    Ora  13.30 - 14.00    Pushim
     
    Ora 14.00 - 15.30      Njoftim Vleresimi per Detyrimet Tatimore
    Ankimi tatimor administrativ dhe gjyqesor.
    Perdorimi e ekspertit ne ceshtjet gjyqesore fiskale.
                                    Rast studimor
    Pyetje, pergjigje, komente, diskutime
     
    Ora 15.30                   Mbyllja e ditës së dytë të sesionit trajnues dhe shpërndarja e
    certifikatave.
     
                                                     Lista e pjesëmarrësve
     
    Emer Mbiemer
    Institucioni
     
    Enkeleda Minollai
    Prokuroria e Rrethit Elbasan
    Enkeleda Xhengo
    Prokuroria e Rrethit Durrës
    Artjan Bejo
    Prokuroria e Rrethit Fier
    Elona Alvora
    Prokuroria e Rrethit Vlorë
    Pëllumb Vehbi
    Gjykata e Rrethit Gjirokastër
    Zeta Tërpollari
    Gjykata e Rrethit Lushnjë
    Vjosa Çela
    Gjykata e Rrethit Korçë
    Vojsava Osmanaj
    Gjykata e Rrethit Korçë
    Ahmet Jangulli
    Gjykata e Rrethit Dibër
    Nevrie Duka
    Gjykata e Rrethit Sarandë
    Alltun Çela
    Gjykata e Rrethit Sarandë
    Gentjana Xhelili
    Gjykata e Rrethit Sarandë
    Petraq Dhimitri
    Gjykata e Apelit Durrës
    Ylli Minka
    Gjykata e Apelit Gjirokastër
    Irena Brahimi
    Gjykata e Apelit Gjirokastër
    Miranda Andoni
    Gjykata e Apelit Gjirokastër
    Dritan Banushi
    Gjykata e Apelit Gjirokastër
    Maria Qirjazi
    Gjykata e Apelit Gjirokastër
    Tomorr Skreli
    Gjykata e Apelit Gjirokastër
    Saemira Hila
    Gjykata e Rrethit Lushnjë
    Brikena Lubonja
    Gjykata e Rrethit Lushnjë
    Klodiana Mema
    Gjykata e Rrethit Lushnjë
    Sokol Ngresi
    Gjykata e Apelit Vlorë
    Vasil Hanxhari
    Gjykata e Apelit Vlorë
    Gjinovefa Gaba
    Gjykata e Apelit Vlorë
    Ramiz Lala
    Gjykata e Rrethit Përmet
    Selvie Gjocaj
    Gjykata e Rrethit Kukës
    Drita Velia
    Gjykata e Rrethit Kukës
    Majlinda   Dogga
    Gjykata e Rrethit Tirane
    Altin Shkurti
    Gjykata e Rrethit Tiranë
    Elbana  Lluri
    Gjykata e Rrethit Tirane
    Sulejman Kurti
    Gjykata e Rrethit Elbasan
    Tomor Kullolli
    Gjykata e Rrethit Elbasan
    Arben Vrioni
    Gjykata e Rrethit Elbasan
    Qani Hasa
    Gjykata e Rrethit Elbasan
    Margarita Buhali
    Gjykata e Rrethit Berat
    Kostika  Çobanaqi
    Gjykata e Rrethit Berat
    Etleva Sherifi
    Ndihmës ligjor – Gjykata e Lartë
    Klotilda Bushka (Ferhati)
    Ndihmës ligjor – Gjykata e Lartë
    Luljeta Qoku
    Ndihmës ligjor – Gjykata e Lartë
    Monika Çuadari
    Ndihmës ligjor – Gjykata e Lartë
    Natasha Mulaj
    Ndihmës ligjor – Gjykata e Lartë
    Hava Muçollari
    BDhTI
    Erti Zhilla
    BDhTI
    Edvin Malataj
    BDhTI
    Izet Shameti
    Avokat-DhKA
    Aldenis Cullhaj
    Avokat-DhKA
    Denada Stoja
    Avokat-DhKA
    Elis Bushati
    Avokat-DhKA

    Njoftime

    Mbylle