Logo
Banner Banner Banner Banner
Banner

Formimi Fillestar

Formimi Fillestar
Banner

Aktiviteti i fundit

Aktiviteti i fundit
Banner

Vizitë Studimore

Vizitë Studimore
Banner

Neshat FANA

Drejtor i SH.M

    15-16 MARS 2011

     

    SESION TRAJNUES ME TEMË:
    “Paditë që nuk i nënshtrohen parashkrimit; parashkrimi i posaçëm dhe parashkrimi i përgjithshëm; ndërprerja dhe pezullimi i parashkrimit; pasojat juridike që rrjedhin nga parashkrimi i padisë; dallimi i parashkrimit të padisë nga prekluziviteti ose dekadenca e të drejtave. Praktika gjyqësore dhe problemet që kanë lindur nga interpretimi dhe zbatimi i ligjit për afatin e vënies në ekzekutim të vendimeve gjyqësore.”
     
    15-16 Mars  2011
     
    Kursi: A 07
     
    Vendi i trajnimit: Shkolla e Magjistraturës
     
    Periudha:  15-16 Mars 2011
     
    Ekspertë:  Ardian Nuni
     
     
    Dita e parë  
     
    Ora 09.00 – 09.30    Rregjistrimi i pjesëmarrësve.
     
    Ora 11.00 – 11.15     Pushim.
     
    Ora 11.15 – 12.30     Debat (pyetje, pergjigje, komente, diskutime, raste praktike)
     
    Ora 12.45 – 13.30     Debat (pyetje, pergjigje, komente, diskutime, raste praktike)           
     
    Ora 13.30- 14.00     Pushim.
     
    Ora 15.30                 Mbyllja e ditës së parë të sesionit trajnues.
     
    Dita e dytë
     
    Ora 09.00 – 09.30     Rregjistrimi i pjesëmarrësve.
     
    Ora 10.45 – 11.00     Debat (pyetje, përgjigje, komente, diskutime, raste praktike)
     
    Ora 11.00 – 11.30     Pushim.
     
    Ora 12.30 – 13.00     Debat (pyetje, përgjigje, komente, diskutime, raste praktike)
     
    Ora 14.00                  Mbyllja e ditës së dytë dhe shpërndarja e çertifikatave.        
     
                                                Lista e pjesëmarrësve
     
    Emer Mbiemer
    Institucioni
    Zamira Vyshka
    Gjykata e Rrethit Elbasan
    Fatbardh Çoniku
    Gjykata e Rrethit Elbasan
    Liradin Lila
    Gjykata e Rrethit Pogradec
    Artan Broci
    Gjykata e Apelit Tiranë
    Albina Spaha
    Gjykata e Rrethit Gjirokastër
    Andri Ymeri
    Gjykata e Rrethit Shkodër
    Hasan Selimi
    Gjykata e Rrethit Shkodër
    Valbona Durraj
    Gjykata e Rrethit Shkodër
    Gentjan Medja
    Gjykata e Rrethit Shkodër
    Mariana Rraboshta
    Gjykata e Rrethit Shkodër
    Enerjeta Shehaj (Deraj)
    Gjykata e Rrethit Kavajë
    Besnik Qira
    Gjykata e Rrethit Kurbin
    Besnik Shehu
    Gjykata e Rrethit Korçë
    Eglantina Mikani (Sofroni)
    Gjykata e Rrethit Korçë
    Gjergji Koço
    Gjykata e Rrethit Korçë
    Ariola Kristo (Çerava)
    Gjykata e Rrethit Korçë
    Albert Spiro
    Gjykata e Rrethit Vlorë
    Eneida Cicivi
    Gjykata e Rrethit Vlorë
    Klodiana Gjyzari
    Gjykata e Rrethit Vlorë
    Edmond Gogo
    Gjykata e Rrethit Dibër
    Alltun Cela
    Gjykata e Rrethit Sarandë
    Thanas Merkuri
    Gjykata e Rrethit Sarandë
    Nevrie Duka
    Gjykata e Rrethit Sarandë
    Andi Civici
    Gjykata e Apelit Vlorë
    Ema Gashi
    Gjykata e Rrethit Durrës
    Rexhina Merlika
    Gjykata e Rrethit Krujë
    Alma Hoxha
    Gjykata e Rrethit Krujë
    Avni Sejdi
    Gjykata e Rrethit Pukë
    Alma Kodraliu
    Gjykata e Rrethit Pogradec
    Bedri Qori
    Gjykata e Rrethit Lushnjë
    Esmeralda Ceka
    Gjykata e Rrethit Lushnjë
    Julian Haxhiu
    Gjykata e Rrethit Lezhë
    Sashenka Jonuzi
    GJykata e Apelit Vlorë
    Iliba Bezati  
    Gjykata e Apelit Vlorë
    Selvie Gjocaj
    Gjykata e Rrethit Kukës
    Drita Velia
    Gjykata e Rrethit Kukës
    Majlinda Dogga
    Gjykata e Rrethit Tiranë
    Besnik Hoxhaj
    Gjykata e Rrethit Tiranë
    Teuta Hoxha
    Gjykata e Rrethit Tiranë
    Manjola Xhaxho
    Gjykata e Rrethit Tiranë
    Elbana Lluri
    Gjykata e Rrethit Tiranë
    Ervin Pollozhani
    Gjykata e Rrethit Tiranë
    Igerta Bengu
    Gjykata e Rrethit Tiranë
    Arta Duka
    Gjykata e Rrethit Tiranë
    Irena Plaku
    Gjykata e Rrethit Tiranë
    Amarildo Laci
    Gjykata e Apelit për Krimet e Rënda Tiranë
    Albana Boski
    Gjykata e Apelit për Krimet e Rënda Tiranë
    Dhurata Haveri
    Gjykata e Apelit për Krimet e Rënda Tiranë
    Sokol Binaj
    Gjykata e Apelit për Krimet e Rënda Tiranë
    Esmeralda Cami
    Prokuroria e Rrethit Dibër
    Dritan Marku
    Prokuroria e Rrethit Vlorë
    Arian Ndoja
    Prokuroria e Rrethit Durrës
    Mariola Mërtiri (Llaci)
    Prokuroria e Rrethit Gjirokastër
    Dritan Fejzo
    Avokat-DhKA

    Njoftime

    Mbylle