Logo
Banner Banner Banner Banner Banner Banner Banner Banner Banner Banner Banner Banner Banner Banner Banner Banner Banner Banner Banner Banner Banner Banner Banner Banner Banner

Formimi Fillestar

Banner
Trajnimi fillestar i kandidatëve për magjistratë përfshin një periudhë tre vjecare që përbëhet nga:...

Formimi i Vazhduar

Banner
Në kuadër të përmbushjes së misionit të saj Shkolla e Magjistraturës ofron formimin e ...

Aktiviteti i fundit

Banner
Aktiviteti i fundit i Shkollës së Magjistraturës ...

    15-16 MARS 2011

     

    SESION TRAJNUES ME TEMË:
    “Paditë që nuk i nënshtrohen parashkrimit; parashkrimi i posaçëm dhe parashkrimi i përgjithshëm; ndërprerja dhe pezullimi i parashkrimit; pasojat juridike që rrjedhin nga parashkrimi i padisë; dallimi i parashkrimit të padisë nga prekluziviteti ose dekadenca e të drejtave. Praktika gjyqësore dhe problemet që kanë lindur nga interpretimi dhe zbatimi i ligjit për afatin e vënies në ekzekutim të vendimeve gjyqësore.”
     
    15-16 Mars  2011
     
    Kursi: A 07
     
    Vendi i trajnimit: Shkolla e Magjistraturës
     
    Periudha:  15-16 Mars 2011
     
    Ekspertë:  Ardian Nuni
     
     
    Dita e parë  
     
    Ora 09.00 – 09.30    Rregjistrimi i pjesëmarrësve.
     
    Ora 11.00 – 11.15     Pushim.
     
    Ora 11.15 – 12.30     Debat (pyetje, pergjigje, komente, diskutime, raste praktike)
     
    Ora 12.45 – 13.30     Debat (pyetje, pergjigje, komente, diskutime, raste praktike)           
     
    Ora 13.30- 14.00     Pushim.
     
    Ora 15.30                 Mbyllja e ditës së parë të sesionit trajnues.
     
    Dita e dytë
     
    Ora 09.00 – 09.30     Rregjistrimi i pjesëmarrësve.
     
    Ora 10.45 – 11.00     Debat (pyetje, përgjigje, komente, diskutime, raste praktike)
     
    Ora 11.00 – 11.30     Pushim.
     
    Ora 12.30 – 13.00     Debat (pyetje, përgjigje, komente, diskutime, raste praktike)
     
    Ora 14.00                  Mbyllja e ditës së dytë dhe shpërndarja e çertifikatave.        
     
                                                Lista e pjesëmarrësve
     
    Emer Mbiemer
    Institucioni
    Zamira Vyshka
    Gjykata e Rrethit Elbasan
    Fatbardh Çoniku
    Gjykata e Rrethit Elbasan
    Liradin Lila
    Gjykata e Rrethit Pogradec
    Artan Broci
    Gjykata e Apelit Tiranë
    Albina Spaha
    Gjykata e Rrethit Gjirokastër
    Andri Ymeri
    Gjykata e Rrethit Shkodër
    Hasan Selimi
    Gjykata e Rrethit Shkodër
    Valbona Durraj
    Gjykata e Rrethit Shkodër
    Gentjan Medja
    Gjykata e Rrethit Shkodër
    Mariana Rraboshta
    Gjykata e Rrethit Shkodër
    Enerjeta Shehaj (Deraj)
    Gjykata e Rrethit Kavajë
    Besnik Qira
    Gjykata e Rrethit Kurbin
    Besnik Shehu
    Gjykata e Rrethit Korçë
    Eglantina Mikani (Sofroni)
    Gjykata e Rrethit Korçë
    Gjergji Koço
    Gjykata e Rrethit Korçë
    Ariola Kristo (Çerava)
    Gjykata e Rrethit Korçë
    Albert Spiro
    Gjykata e Rrethit Vlorë
    Eneida Cicivi
    Gjykata e Rrethit Vlorë
    Klodiana Gjyzari
    Gjykata e Rrethit Vlorë
    Edmond Gogo
    Gjykata e Rrethit Dibër
    Alltun Cela
    Gjykata e Rrethit Sarandë
    Thanas Merkuri
    Gjykata e Rrethit Sarandë
    Nevrie Duka
    Gjykata e Rrethit Sarandë
    Andi Civici
    Gjykata e Apelit Vlorë
    Ema Gashi
    Gjykata e Rrethit Durrës
    Rexhina Merlika
    Gjykata e Rrethit Krujë
    Alma Hoxha
    Gjykata e Rrethit Krujë
    Avni Sejdi
    Gjykata e Rrethit Pukë
    Alma Kodraliu
    Gjykata e Rrethit Pogradec
    Bedri Qori
    Gjykata e Rrethit Lushnjë
    Esmeralda Ceka
    Gjykata e Rrethit Lushnjë
    Julian Haxhiu
    Gjykata e Rrethit Lezhë
    Sashenka Jonuzi
    GJykata e Apelit Vlorë
    Iliba Bezati  
    Gjykata e Apelit Vlorë
    Selvie Gjocaj
    Gjykata e Rrethit Kukës
    Drita Velia
    Gjykata e Rrethit Kukës
    Majlinda Dogga
    Gjykata e Rrethit Tiranë
    Besnik Hoxhaj
    Gjykata e Rrethit Tiranë
    Teuta Hoxha
    Gjykata e Rrethit Tiranë
    Manjola Xhaxho
    Gjykata e Rrethit Tiranë
    Elbana Lluri
    Gjykata e Rrethit Tiranë
    Ervin Pollozhani
    Gjykata e Rrethit Tiranë
    Igerta Bengu
    Gjykata e Rrethit Tiranë
    Arta Duka
    Gjykata e Rrethit Tiranë
    Irena Plaku
    Gjykata e Rrethit Tiranë
    Amarildo Laci
    Gjykata e Apelit për Krimet e Rënda Tiranë
    Albana Boski
    Gjykata e Apelit për Krimet e Rënda Tiranë
    Dhurata Haveri
    Gjykata e Apelit për Krimet e Rënda Tiranë
    Sokol Binaj
    Gjykata e Apelit për Krimet e Rënda Tiranë
    Esmeralda Cami
    Prokuroria e Rrethit Dibër
    Dritan Marku
    Prokuroria e Rrethit Vlorë
    Arian Ndoja
    Prokuroria e Rrethit Durrës
    Mariola Mërtiri (Llaci)
    Prokuroria e Rrethit Gjirokastër
    Dritan Fejzo
    Avokat-DhKA

    Njoftime

    Mbylle